ژیلت  استفاده ازمحصولات ژیلت

محصولات ژیلت اصل  با داشتن طراحی ظریف, دقیق با کاربردی مناسب بهترین گزینه برای داشتن ظاهری آراسته برای آقایان و بانوان می باشد

محصولات ژیلت از تنوع بالای برخوردار هستند که نحوه استفاده ی درست از آن ها اهمیت زیادی دارد. در متن زیر بایدها و نبایدهای قبل از استفاده از ژیلت را می توانید بخوانید.
• دقت داشته باشید همیشه وقتی که از ژیلت استفاده می کنید پوست خود را بکشید
پوست بعضی مناطق (صورت .گردن. زیر بغل و پشت زانوها) نرم و انعطاف پذیر است، به خاطر همین حرکت ژیلت در این قسمت های مفصلی سخت تر است، چون پوست همزمان با ژیلت حرکت می کند.موقع اصلاح این مناطق ،بهتر است با دست دیگر پوست صورت خود را بکشید ، بازویتان را به طرف بالا بکشید و دستتان را به پشت کتفتان برسانید. برای قسمت پشت زانوها هم پاهایتان را صاف بکشید.
• قبل از استفاده از ژیلت صورت یا بدنتان را در حمام به مدت طولانی خیس نکنید
پوستی که بیش از حد خیس شده باشد و کمی متورم باشد آب را به راحتی جذب می کند و پوست نرم می شود. تنها یک یا دو دقیقه قبل از استفاده از تیغ های ژیلت صورت یا بدن خود را خیس کنید.
ژیلت را با فشار روی پوستتان نکشید
ژیلت زنانه ای که جنس و کیفیت خوبی داشته باشد، (انواع ژیلت ونوس) طوری ساخته شده که به راحتی و با یک حرکت نرم روی پوست سر بخورد. ژیلت
و همینطور ژیلت مخصوص آقایان با دارا بودن قسمت صابونی براحتی بروی پوست میلغزد تا از بریدگی و از آسیب احتمالی جلوگیری کند
• جهت حرکت ژیلت خیلی مهم نیست
محصولات جدید ژیلت طوری طراحی شده اند که می توانید آن ها را در هر جهتی که راحت هستیدبکشید. هرچند به علت نامنظم بودن رشد مو و برای این که قسمت کاملاً تمیزشود، باید ژیلت را در جهات مختلفی بکشید.
• برای استفاده از ژیلت پوستتان را مرطوب کنید
پوست پاهایتان نسبت به پوست صورت،پشت یاکمرتان حاوی غدد چربی کمتری است،بنابراین برای داشتن پوستی سالم باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.اول این که بعد از استفاده از ژیلت، برای جلوگیری از اصطکاک و کشیدگی پوست، باید آن را مرطوب کنید. دوم این که برای حفظ لایه ی رویی پوست که فقط ۲ تا ۵ میکرون ( یک میلیونیم متر) ضخامت دارد، باید آن را چرب و مرطوب کنید.پس برای حفظ و نگهداری از پوست، بعد از استفاده از ژیلت، آن را حتماً مرطوب کنید.
• یدک تیغ ژیلت تان را هر چند وقت یک بار عوض کنید
امروزه تیغ های ژیلت دارای قابلیت تعویض سری یا همان یدک هستند که به راحتی امکان ان وجود دارد پس بهتر است تیغ ها را مرتب عوض کنید، چون تیغ های قدیمی و کند باعث سوزش و خراش پوست می شوند.
• در استفاده از ژیلت اصل قسمت های کوچک یا قسمت های وقت گیر مانند خط ریش را آخر انجام دهید البته قابل ذکر است با استفاده از محصولات جدید زیلت مانند پروگلاید ها ویا استایلر اصلاح این مناطق بسیار راحتر از گذشته شده است.

• از ژیلت درست نگه داری کنید
دستگاه ژیلت را در یک جای خشک و به حالت عمودی بگذارید. آن را در حمام ، نزدیک جایی که خیس و مرطوب است نگذارید چون زمینه ای مساعد برای رشد باکتری هاست.ژیلت
• ژیلت رادرست تمیز کنید
برای تمیز کردن ژیلت از برس یا حوله استفاده نکنید، شستشوی ساده با آب کافی است. چون تیغش کند می شود و روکش ژیلت هم خراب می شود و به عنوان مثال تیغ ژیلت ونوس بریز بجای نوار صابونی دارای نوار ژله ای می باشد که به راحتی در آب حل میشود.
• هرگز از ژیلت همسرتان و یا دیگران استفاده نکنید
اول این که این کار بهداشتی نیست، دوم این که قسمت هایی که می خواهید تمیز کنید زیاد است و با این کار ژیلت همسرتان کهنه و کندمی شود سوم این که محصولات ژیلت زنانه با محصولات ژیلت مردانه دارای طراحی و کاربرد متفاوت است

ژیلت